• Şişli / İSTANBUL
  • Tel : 02125720052

Blues Müzik Organizasyon

Blues Müzik Organizasyon

Blues Müzik Organizasyon
Blues Müzik Organizasyon Hizmetimiz ile Sizleri
En İyi Blues Müzik Sanatçıları İle Buluşturuyoruz..
Blues Müziğe Doyacağınız Sahne Performansları ile Ruhunuzun Müzik Gıdasını Tamamlıyoruz..
En İyi Blues Müzik Sahnesi, En İyi Müzik Ekipmanları, En İyi Sahne Sistemleri, En İyi Blues Müzik Organizasyonu
Nişantaşı Organizasyon 

Blues Müzik Organizasyon Şirketi

İyi Bir Müzik Organizasyonu Ancak, En İyi Organizasyon Şirketileri ile Mümkün Olur.
Kurumsal Şirketlerin Etkinlik Organizasyonların da,
Sorunsuz, Kaliteli, Doğru Düzgün Müzik Organizasyonları,
Tüm Etkinliklerinizin Kurumsal Çözüm Ortağı Olarak Yanınızdayız.
Nişantaşı Organizasyon Etkinlik Organizasyon Şirketi


Blues Müzik Enstrümanları nelerdir?
B
lues, 20. yüzyılın ilk yıllarında Amerika'da ortaya çıkan bir müzik türüdür.
Reggy, rock'n roll ve cazın bir karışımı olarak nitelendirilen bu müzik türünde,
tempo ve ritim büyük önem taşır. Blues'da en çok kullanılan enstrümanlar gitar, saksafon, piyano ve bateridir.

Blues Müzik Sanatçıları

B.B. King Gibi Efsanevi Blues Sanatçıları ile Özdeşleştiriliyor.
Batı tarzı Blues olarak da görülen Chicago Blues'un babası ise Muddy Waters olarak kabul ediliyor.
Bu müzik tarzının gelişimine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunan sanatçılar ise Koko Taylor, Howlin', Chess Records, Willie Dixon, Robert Johnson, Eric Clapton, Stevie Ray Vaughan, Buddy Guy, Jimi Hendrix, GARRY MOORE, Ray Charles, The Rolling Stones, Dżem, The Black Keys, Albert King, Howlin' Wolf, Janis Joplin, John Lee Hooker, Louis Armstrong, Billie Holiday, Bessie Smith, Blind Willie Johnson, Nina Simone, Alexis Korner, Tom Waits, Albert Collins, Norah Jones, Ali Farka Touré, Bonnie Raitt, Boo Boo Davis, Big Jack Johnson, Bernard Allison, ZZ Top, Willie Dixon, Joe Bonamassa, The Yardbirds, Derek and the Dominos, The White Stripes, allman brothers, 
Ten Years After, The Doors, Led Zeppelin, Joe Cocker, Rory Gallagher, Buckwheat Zydeco, Dire Straits, adolphus bell, Lonnie Johnson, 
Jonny Lang, Shemekia Copeland, Etta James, YAVUZ ÇETİN 
Gelmiş Geçmiş En İyi Blues Müzik Sanatçılarıdır. 
Bu Usta Sanatçıların Eserlerini icra Etmek Gerçekten Büyük Profesyonellik Gerektirir. Bu Profesyonel Müzik Sanatçıları Nişantaşı Organizasyon ile Etkinlikleriniz de İcra Ediliyor.
Blues Müzik Organizasyonu Nişantaşı Organizasyon

,

Blues Müzik Tarihi

Blues terimi Batı Afrika kültüründe cenaze ve yas törenlerinde ''acının ifadesi'' olarak kullanılan "çivit rengi" üzerinden mistisizme dayanır. Blues, 400 yıllık geçmişi olan ve temeli Afrika'ya dayanan, bir müzik türüdür. Kökleri Afrika'da bulunan blues, 17. yüzyıldan itibaren Afrika'dan getirilen kölelerin tarlalarda çalışırken söyledikleri hüznü, umudu, özgürlüğü ve derin acıyı anlatan şarkılardan doğmuştur. İlk yayınlanan Blues notası Hart Wand'ın 1912 tarihli "Dallas Blues"udur.

Blues, 1865 yılından itibaren köleliğin kaldırılmasıyla birlikte Amerikan toplumu içinde yayılmaya başlar ve buradan da zaman içerisinde tüm dünyaya yayılır. 1910'lu yıllardan itibaren ise blues, Amerika'da birçok şehre yayılır. Bu şehirlerdeki kültürle ve müzikle harmanlanır ve yeni Blues türleri ortaya çıkar, bunlardan bazıları Delta Blues, Memphis Blues, Texas Blues'dur. 1930'lu yıllara gelindiğinde Blues, Caz müzik ile harmanlanarak Robert Johnson, Big Bill Broonzy, Sonny Boy Williamson, Lonnie Johnson ve Tampa Red idi.

Blues'un formu, genellikle Afrika ve Afro-Amerikan müziğinde bulunan "çağrı ve cevap" düzeniyle akor dizilerinin tekrarlayan döngüsüdür.12 ölçülük Blues, popüler müzikte en çok kullanılan akor yürüyüşüdür.Blues notaları, genellikle bemolleştirilmiş üçlü, bemolleştirilmiş beşli ya da bemolleştirilmiş yedili olarak isimlendirilirler. Blues, özünde en çok ritim özellikleriyle dikkat çekmektedir. Ancak günümüzde icra edilmekte olan Electric Blues yüksek enstrüman hakimiyeti ve güçlü ritim kabiliyetiyle birlikte iyi bir armoni bilgisini de gerektirmektedir. Zira Modern Blues, Afrika kökenlerinin yanında çok yüklü bir etkileşime uğramış ve pek çok müzikten kalıntılar barındırır hale gelmiştir.